Trasy NORDIC WALKING na terenie działania LGD Ziemi Sandomierskiej  -  Klimontów, Samborzec

Atrakcje turystyczne regionu

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Na naszym terenie znajduje się wiele zabytków historycznych, ciekawych miejsc i atrakcji przyrodniczych. Można tu spędzić czas zwiedzając interesujące zakątki sandomierszczyzny, uprawiając aktywny wypoczynek na szlakach turystycznych, łowiąc ryby, jeżdżąc konno a na koniec odpoczywając w naszych gospodarstwach agroturystycznych i rozkoszując swoje podniebienia tradycyjnymi wyrobami z produktów pochodzących z naszych ogrodów i sadów.

Zapraszamy na krótką podróż do wielu ciekawych miejsc położonych na terenie gmin należących do Lokalnej Grupy Działania Ziemi Sandomierskiej.

Mamy nadzieję, że już niedługo, pod koniec tej podróży, będziemy mogli powiedzieć: "Sandomierskie - kraina tradycyjnej oraz ekologicznej produkcji ogrodniczej, wielowiekowej tradycji kuluralnej, rozwiniętej turystyki i agroturystyki, wykształconych, zamożnych i przedsiębiorczych mieszkańców, innowacyjnych przedsięwzięć i technologii wykorzystujących lokalne zasoby".

 

 

sando-promoMobilny przewodnik po Ziemi Sandomierskiej

„Ziemia Sandomierska” to aplikacja mobilna po niezwykle atrakcyjnym regionie rozciągającym się na północ i zachód od Sandomierza. Mimo że te tereny nieodwołalnie kojarzą się z rozległymi sadami, soczystymi jabłkami, a także wieloma innymi rodzajami owoców (np. morele, śliwki czy wiśnie) i warzyw (np. pomidory, kalafiory, marchewki czy pory), to oprócz niezwykłych smaków oferują też niezwykłe walory turystyczne.

Aplikacja obejmuje teren następujących gmin: Dwikozy, Klimontów, Koprzywnica, Lipnik, Łoniów, Obrazów, Samborzec, Wilczyce oraz Zawichost. Z mobilnym przewodnikiem możemy zwiedzać najciekawsze zakątki tej krainy – zarówno zabytki, jak i atrakcyjne pod względem przyrodniczym obiekty, w tym również te o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Każdy turysta odwiedzający region znajdzie tutaj kilka oryginalnych rekomendacji kulinarnych oraz noclegowych, a także inne informacje praktyczne, które pomogą w zwiedzaniu tych terenów.

Dodatkowym atutem aplikacji są trasy turystyczne po regionie opracowane przez użytkowników portalu społecznościowego Traseo.pl, a także najważniejsze wydarzenia na terenie ww. gmin. Aplikacja wykorzystuje technologię GPS, pokazując pozycję użytkownika i lokalizacje obiektów. Działa zarówno w trybie online jak i offline.

Mobilny przewodnik został opracowany przez Amistad Group w oparciu o autorską technologię Treespot w ramach projektu pt. "Ziemia Sandomierska - mobilny system informacji turystycznej".

Aplikacja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, oś IV LEADER w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na 2007-2013. Instytucja Zarządzająca programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Europejski Fundusz Rolny na Rzecz rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Link do aplikacji:
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.treespot.ziemiasandomierska

O LGD

js

Lokalna Grupa Działania Ziemi Sandomierskiej (LGD ZS) to dobrowolne zrzeszenie osób fizycznych, stowarzyszeń, samorządów lokalnych i przedsiębiorstw...

Czytaj więcej...

PROW 2007-2013

87741600 1412980580 Logo PROW

Nasz Facebook

facebook logo

Newsletter LGD

Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie newsów z LGD.
Antyspam (wpisz cyfrę): Z ilu liter składa się skrót LGD ?
Imię:
Email:

Nasz mobilny KOD

lgdmobile

01 UE 03 Program LEADER PROW-2014-2020-logo-kolor

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Funkcjonowanie LGD współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” objętego PROW na lata 2014-2020”