Trasy NORDIC WALKING na terenie działania LGD Ziemi Sandomierskiej  -  Klimontów, Samborzec

Miasto i Gmina Koprzywnica

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Klasztor Pocysterski powstały w lat,ach 1207-1240, do dzisiejszych czasów ocalało wschodnie skrzydło klasztoru. Pięknie prezentuje się kapitularz klasztorny. Obiekt ten jest częścią Europejskiego Szlaku Cysterskiego.

Kościół Matki Bożej Różańcowej z 1470 r. - rozbudowany w stylu barokowym pod koniec XVII wieku.

„Bziuki wielkanocne" - zwyczaj ten polega na dmuchaniu w ogień przez miejscowych strażaków. To widowisko rezurekcyjne odbywa się już w Wielką Sobotę przy kościele Matki Bożej Różańcowej.

Atrakcją przyrodniczą jest inicjatywa powstającego „Ogrodu Cysterskiego" przy kościele p. w. Św. Floriana, który ma oddać charakter dawnego, starego ogrodu założonego przez cystersów. Uroczystości, które wpisały się na stałe w kalendarz imprez to m.in.: Święto Ziemi Koprzywnickiej (maj), Piknik Cysterski (lipiec), Regionalne Dożynki (sierpień) oraz Pożegnanie Lata (wrzesień). Piknik Cysterski to najdłuższa impreza, ponieważ poprzedzona jest tygodniowym plenerem malarskim z udziałem malarzy-artystów z całej Polski.

{gallery}koprzywnica{/gallery}

O LGD

js

Lokalna Grupa Działania Ziemi Sandomierskiej (LGD ZS) to dobrowolne zrzeszenie osób fizycznych, stowarzyszeń, samorządów lokalnych i przedsiębiorstw...

Czytaj więcej...

PROW 2007-2013

87741600 1412980580 Logo PROW

Nasz Facebook

facebook logo

Newsletter LGD

Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie newsów z LGD.
Antyspam (wpisz cyfrę): Z ilu liter składa się skrót LGD ?
Imię:
Email:

Nasz mobilny KOD

lgdmobile

01 UE 03 Program LEADER PROW-2014-2020-logo-kolor

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Funkcjonowanie LGD współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” objętego PROW na lata 2014-2020”