Trasy NORDIC WALKING na terenie działania LGD Ziemi Sandomierskiej  -  Klimontów, Samborzec

Miasto i Gmina Zawichost

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Kościół p.w. NMP - barokowy, murowany, z lat 1738-40, w partii fundamentowej ma zachowane wątki budowli romańskiej, która stała już w XI w.

Kościół i klasztor pofranciszkański z poł. XIII w. ufundowany przez Bolesława Wstydliwego, jego siostrę Salomeę i matkę Grzymisławę jako klasztor Klarysek.

Kościół p.w. św. Trójcy pochodzący z XII w. przebudowany w XV i XVIII w. Posiada wnętrze rokokowe, bogato zdobione. Znajdują się w nim obrazy F. Smuglewicza i M. Stachowicza oraz rzeźby M. Polejowskiego.

Kościół p.w. Wszystkich Świętych w Czyżowie pochodzący z XVIII w.

Zespół pałacowo -parkowy w Czyżowie Szlacheckim wzniesiony w latach 1740-1751 przez Aleksandra Czyżewskiego.

Kamienny obelisk służący do pomiaru stanu wody na Wiśle, przy ulicy Plażowej z 1924r.

Przydrożna Kapliczka stojąca przy ul. 11 Listopada w Zawichoście wzniesiona w czasach panowania Jagiellonów (XV w) dla oznakowania biegnącego tędy Traktu Podróżnego z Krakowa na Litwę.

{gallery}zawichost{/gallery}

O LGD

js

Lokalna Grupa Działania Ziemi Sandomierskiej (LGD ZS) to dobrowolne zrzeszenie osób fizycznych, stowarzyszeń, samorządów lokalnych i przedsiębiorstw...

Czytaj więcej...

PROW 2007-2013

87741600 1412980580 Logo PROW

Nasz Facebook

facebook logo

Newsletter LGD

Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie newsów z LGD.
Antyspam (wpisz cyfrę): Z ilu liter składa się skrót LGD ?
Imię:
Email:

Nasz mobilny KOD

lgdmobile

01 UE 03 Program LEADER PROW-2014-2020-logo-kolor

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Funkcjonowanie LGD współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” objętego PROW na lata 2014-2020”