Projekt pn. „Zajęcia edukacyjne z zakresu upowszechniania ekologii z elementami hortiterapii”

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

W związku z realizacją projektu pn. „Zajęcia edukacyjne z zakresu upowszechniania ekologii z elementami hortiterapii” w jesiennych miesiącach przeprowadzono prace związane z tworzeniem ścieżki sensorycznej, zabezpieczeniem posadzonych roślin przed zimą, pogadanki z uczestnikami na tematy proekologiczne oraz prowadzono zajęcia z etnobotaniki.

Uczestnicy projektu podczas zajęć poznali związki między roślinnością a ich rolą w kulturze, uzupełnili swoją wiedzę o uprawie i użytkowaniu roślin oraz zapoznali się z samym pojęciem tej nauki ale również z zastosowaniem roślin , które w jakikolwiek sposób są użytkowane przez człowieka — a więc zarówno rośliny uprawne, jak i dziko rosnące, używane do konsumpcji spożywczej, do celów przemysłowych, w lecznictwie, w magii, jako budulec, drewno na wyroby itd.

W przypadku tego projektu wstępem do tej części zajęć były wcześniejsze obserwacje uczestników podczas wykonywania nasadzeń - zapoznanie się z poszczególnymi roślinami i ich zastosowaniem. Poznali już część wiadomości o pochodzeniu, historii, rozprzestrzenieniu i sposobie użytkowania dzikich i udomowionych roślin oraz o ich dostosowaniu przez człowieka do jego otoczenia. Wszystkie wiadomości dostosowane zostały do grupy osób biorących udział w projekcie.

Obecnie uczestnicy w czasie zajęć wykonują również różnego rodzaju ozdoby z wykorzystaniem elementów naturalnych jak również roślinnych , w tym zebranych do tej pory (m.in. szyszki, kwiaty na suche bukiety czy obrazy, elementy drewniane). Kolejny cykl zajęć z etnobotaniki będzie obejmował poznanie sposobów, mechanizmów i kulturowego kontekstu używania roślin w życiu codziennym.

Projekt pn. „Zajęcia edukacyjne z zakresu upowszechniania ekologii z elementami hortiterapii” realizowany jest przez Lokalną Grupę Działania Ziemi Sandomierskiej we współpracy z Fundacją La Zebra, współfinansowany przez Fundację PZU.

logotypy 3

 20161020 120810   20161115 105326  sd  20161115 111833

O LGD

js

Lokalna Grupa Działania Ziemi Sandomierskiej (LGD ZS) to dobrowolne zrzeszenie osób fizycznych, stowarzyszeń, samorządów lokalnych i przedsiębiorstw...

Czytaj więcej...

Ankiety

LOGO LGDZS

Oceń Nas

 

Oceń skuteczność promocji i aktywizacji

Dziękujęmy za wypełnienie ankiet

 

PROW 2007-2013

87741600 1412980580 Logo PROW

Linki

SIR

min

arimr

logo sbrr jpg

logotypKSOW

lgdsiec

sando-promo

Statystyki

Ilość odsłon:
1368639

Nasz Facebook

facebook logo

Newsletter LGD

Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie newsów z LGD.
Antyspam (wpisz cyfrę): Z ilu liter składa się skrót LGD ?
Imię:
Email:

Nasz mobilny KOD

lgdmobile

01 UE 03 Program LEADER PROW-2014-2020-logo-kolor

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Funkcjonowanie LGD współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” objętego PROW na lata 2014-2020”